WYŚMIENITA KUCHNIA

Zdrowe i pyszne posiłki serwują dla dzieci w przedszkolu panie kucharki. W przedszkolnej kuchni pracuje 5 osób, które każdego dnia przygotowują posiłki - śniadania, obiady, podwieczorki - dla ponad 160-ciorga dzieci.

Propagujemy zdrowe żywienie dzieci, dlatego też jadłospisy układane są przez dyrektora i intendentkę w taki sposób, aby zawierały zróżnicowane potrawy, pełne warzyw i owoców będących niezwykle cennym źródłem witamin.

Aby zachęcić dzieci do urozmaicenia posiłku w surówki i sałatki przeprowadzamy z nimi zajęcia w trakcie, których uświadamiają one sobie, jak ważne dla zdrowia jest uzupełnianie diety w warzywa i owoce.

Dużą wagę przywiązujemy do tego, aby kuchnia przedszkolna przypominała dobrą kuchnię domową. Tak więc wszystkie wypieki: ciasta, pączki, krokiety, a nawet pizza wykonane są własnoręcznie przez nasze Panie kucharki i dzięki temu tak bardzo smakują wszystkim przedszkolakom!

Przepisy szefa kuchni -pani Marleny- dostępne są dla rodziców po to, aby również w domu mogli oni serwować dzieciom przedszkolne posiłki i w ten sposób przyzwyczajać je do spożywania urozmaiconych potraw i zdrowego żywienia.

W szatni naszego przedszkola wywieszony jest tygodniowy jadłospis dla dzieci, z którym mogą zapoznać się rodzice.

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie lub pomysły rodziców dotyczące żywienia dzieci. Własne propozycje można zgłaszać bezpośrednio u dyrektora placówki lub w postaci listu do skrzynki kontaktowej znajdującej się przy wejściu do przedszkola.